EHSi ja EASi ühisseminar

Reedel, 18.11 toimus Tartu Ülikooli Raamatukogus Eesti Hematoloogide Seltsi ja Eesti Anestesioloogide Seltsi ühine kokkusaamine, loengud ja arutelud teemadega elust enesest, keskendudes hematoloogilise patsiendi probleemidele anestesioloogia ning intensiivravi vaates.

Koosviibimisel räägiti uutest ravijuhistest preoperatiivses käsitluses, sepsisest, raskest immuunpuudulikkusest, omandatud von Willebrandi sündroomist ning allogeense siirdamise muredest, lisaks ka verejooksust veritsushäirega patsiendil, tsütokiinide vabanemise sündroomist ja ICANSist, ning täisvere kasutusest transfusioonravist.

Suurepärased ettekandjad mõlemast erialaseltsist panid kuulajaid kaasa mõtlema, arutama ning tekitasid saalis positiivse ning rõõmsameelse õhkkonna. Eraldi väärib äramärkimist ka kogu päeva ettekandeid mänguliselt korrektses ajagraafikus hoidnud moderaator dr. Juri Karjagin, Eesti Anestesioloogide Seltsi esimees.

Eesti Hematoloogide Selts tänab kõiki toetajaid ning lektoreid, samuti rohkearvulisi osavõtjaid aktiivse kuulamise ning diskussiooni eest.

Kohtumiseni juba uutel üritustel – vaata siit!